A címvédő búcsúztatott

0
840
Fotó: Barabás Ákos.

Az elődöntő jelentette az idei Román Kupa kiírás végét csapatunknak. Nem bírtunk a címvédővel a temesvári tornán.

Hétfőn délután a Román Kupa elődöntőjében lépett pályára az FK Székelyudvarhely. A temesvári Final Four első mérkőzésén a Dévai Autobergamo volt az ellenfél.

A találkozón gyorsan előnyhöz jutott a címvédő pillanatok alatt jött a válasz rá, egy hosszú passzt Biró Attila a bal alsóba lőtt (1–1). Többnyire az ellenlábas irányított, viszont kevés alkalommal tudott gólhelyzetet kialakítani.

Sokáig nem született találat, a szünet előtti percekben mezőnyjátékosra cserélte kapusát a Déva, ezt ki is használta (1–2).

A második játékrészben is hasonló volt a játék képe, főképp ellentámadásokból próbálkoztunk az egyenlítésre, volt is erre alkalom, ezek viszont kimaradtak. Az ellenfél pedig büntetett: zsinórban hármat lőtt, eldöntve ezzel a győztes kilétét. A szépítésre még futotta, Biró Attila volt újból eredményes.

A Dévai Autobergamo jutott a döntőbe, mivel pedig nem rendeznek kisdöntőt, így a fiúk a lefújást követően hazatérnek.

Az FK számára következik az alapszakasz utolsó meccs a Kézdivásárhelyi KSE otthonában.

Teremlabdarúgó Román Kupa, elődöntő:

Futsal Klub Székelyudvarhely–Dévai Autobergamo 2–6 (1–2)
Gólszerzők: Biró Attila (4., 36.), illetve R. Matei (3., 27.), Ferreira (18.), Obadă (33.), Iancu (35., 40.).