A második helyen az alapszakasz felénél

0
914

Az első felvonásban döcögött a játék a sereghajtóval szemben, a pihenő után aztán egymás után szereztük a találatokat, így a papírforma szerint itthon tartottuk a pontokat.

A kötelező győzelem tudatában lépett pályára saját közönsége előtt az FK Székelyudvarhely vasárnap délután a teremlabdarúgó 1. Liga 11. játéknapján. Az alapszakasz odavágóinak utolsó fordulójában a városi sportcsarnokban az eddig még pontot sem szerző Kézdivásárhelyi KSE volt az ellenlábas.

Annak ellenére, hogy mindenki könnyed diadalt remélt a fiúktól, a háromszékiek jól védekeztek, pár lehetőségüket pedig gólra is váltották. A hazaiak több helyzetet kidolgoztak, de a befejezésnél rendre hiba csúszott. A pihenőre úgy mehettek a felek, hogy meglepetésre 1–2 állt az eredményjelzőn.

A második félidőben aztán kijött a tudásbeli különbség, a 24. percben visszavettük a vezetést, onnan kezdve pedig már vissza sem adtuk, a végén pedig teljesen megérdemelten, öt találattal nyertük a párharcot.

Ezzel zárult az alapszakasz fele, de még ebben a naptári évben még négy mérkőzést lejátszanak a visszavágókból. Jó hír, hogy vasárnap a lefújást követően az FK felkúszott a tabella második helyére, miután a Galaci United–Marosvásárhelyi City`us mérkőzés 3–4-re végződött.

Teremlabdarúgó 1. Liga, 11. forduló:

FK Székelyudvarhely–Kézdivásárhelyi KSE 8–3 (1–2)
Gólszerzők Silion Petru (8.), Szőcs László (21.), Miklós Tamás (23.), Szécsi Barna (24., 26., 35.), Buhduc (30., öngól), Szőcs Loránd (36.), illetve Csulak (12.), Gazda T. (15., 23.).