A nyolc között, ellenfélre várunk

0
701
Fotó: Sinka-Király Levente.

Gólzáporos mérkőzésen léptünk tovább a Román Kupában. A megyei rangadón nem volt kérdéses, hogy ki nyeri a párharcot. Még nem ismert a legjobb nyolc mezőnye.

Vasárnap délután az FK Székelyudvarhely a Csíkszeredai Imperial Wet otthonában lépett pályára a Román Kupa nyolcaddöntőjének mérkőzésén. A továbbjutó sorsa egyetlen találkozón dőlt el. Mivel együttesünk célja a négyesdöntőbe való bejutás, így csak a győzelem volt elfogadható a fiúktól.

Ezt pedig teljesítették is a telt házas meccsen, már az első pillanatoktól megragadtuk a kezdeményezést, gyorsan betaláltuk, majd fokozatosan növeltük előnyünket. 4–0-ra vezettünk a szünetben, a második játékrészben sem adtuk lennebb, a végeredmény pedig 9–1 lett az FK javára.

Ez azt jelenti, hogy együttesünk ott van a legjobb nyolc együttest felvonultató mezőnyben, várhatja a negyeddöntő sorsolását. Még nem teljes a lista, azaz, hat párharc győztese ismert, két mérkőzést még ezt követően játszanak le.

Az eddig továbbjutott csapatok: FK Székelyudvarhely, CSM Poli Iași, Galaci United, Dévai Autobergamo, Segesvári Pro Tineret, Brassói Coltea – utóbbi két gárda másodosztályos. A Dunărea Călărași–Temesvári Informatica mérkőzést ma, míg a Simándi Sólymok–Marosvásárhelyi City`us párharcot február 15-én rendezik.