A szünet jó tanácsadó, dobogón az FK

0
1094
A második félidőben nem volt kegyelem. Fotó: Pál Árpád.

Kétgólos hátrányból fordítottunk, a pihenőt követően zsinórban gyártottuk a gólokat. Teljesen más felfogásban játszottunk, így itthon tartottuk az értékes pontokat.
Az idény egyik meglepetéscsapatát látta vendégül kedden délután a városi sportcsarnokban az FK Székelyudvarhely. A CSM Poli Iași egymás után nyerte a találkozóit, a tabellán pedig megelőzte csapatunkat. A lefújásig.

A meccset a vendégek indították jobban, már az 52. másodpercben betaláltak. Az FK az első játékrészben csak futott az eredmény után, csak néhány pillanatig a 10. percben volt előnyben 3–2-nél. A pihenőig az ellenlábas még háromszor volt eredményes, így 3–5-es állást mutatott az eredményjelző.

A szünetben rendeztük a sorokat, a gondolatokat. Ez pedig rögtön a pályán is meglátszott. Sokkal pontosak, összeszedettek voltunk. Miklós Tamás a 26. percben egyenlített ki (5–5). Nem adtunk lennebb a lendületből, zsinórban hatszor zörgettük meg a hálójukat, így a 36. percben a kapusunk, Andrei Grigoraș találatával 9–5 volt az állás.

Az FK megmutatta mindkét arcát: az első felvonásban a rosszabbat, a másodikban az igazit. A megszerzett három ponttal feljöttünk a tabella dobogójára, a harmadik helyet foglaljuk el.

Teremlabdarúgó 1. Liga, 7. forduló:

FK Székelyudvarhely–CSM Poli Iași 9–6 (3–5)
Gól: Mánya Szabolcs (3., 23., 35.), Szécsi Barna (8., 27.), Bíró Attila (10.), Miklós Tamás (26., 33.), Andrei Grigoraș (36.), illetve Catarama (1.), Ruxandari (5.), Calugareanu (11.), Gutu (14.), Pisica (20., 39.).