Alaposan megdolgoztunk a pontokért

0
162
Fotó: Barabás Ákos.

Nagyon szívós ellenlábassal volt dolgunk, a bajnokság újonca három ízben is egyenlített. Minden jó, ha jó a vége, a három pontot itthon tartottuk.

Több mint másfél hónap után tértünk haza, az FK Székelyudvarhely a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszának 16.a fordulójában hétfőn délután a városi sportcsarnokban a bajnokság újoncát, a Gloria Buzău együttesét látta vendégül.

Új, sárga-világoskék felszerelésben lépetek pályára a fiúk. A Grigoraș – Hadnagy, Szécsi, Mánya, Csoma kezdősorral, valamint egy szerencsés találattal indítottuk a meccset, a 2. percben Csoma tízről vette be a kaput. A mérkőzésen pályára lépet még: Kedei, Szőcs, Bálint Gálfi, Tifán és Kerestély.

A vendégek válaszoltak. Az FK irányította a játékot, dolgozta ki a helyzeteket. Szécsi kapufája, Gálfi közeli próbálkozását követően a 12. percben kerültünk előnybe, újból Csoma volt eredményes (2–1).

Hiába a több FK-lehetőség – Mánya lövése a kapufáról hagyta el a játékteret – a semmiből egyenlített a Gloria. Döntetlennel vonultak a csapatok az öltözőbe.

A második félidő elején a védekezésre kellett összpontosítanunk, a vendégek fennebb tolták a támadásaikat. Grigorașnak két bravúrt is be kellett mutatnia, a 25. percben ő is tehetetlen volt.

Mánya löketével hamar jött az egyenlítés, majd újból megszereztük a vezetést, kipasszoltuk a védelmet, Szécsi volt a befejező (4–3).

A Gloria próbálkozott a pontszerzéssel, jól zártuk a területet, a legvégén pedig Hadnagy egész pályás gólja döntött. 5–3-ra nyert az FK Székelyudvarhely, ezzel pedig megtartotta esélyét, hogy a hátralévő két fordulóban javítson a jelenlegi hatodik helyén.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 16. forduló:

Futsal Klub Székelyudvarhely–Gloria Buzău 5–3 (2–2)
Gólszerzők: Csoma Alpár (2., 12.), Mánya Szabolcs (27.),Szécsi Barna (30.), Hadnagy István (38.), illetve Dumitru Ion (7.), Andrei Cârstea (17.), Szőcs Lóránt (25, öngól).