Az első feladat kipipálva

0
490
Fotó: Barabás Ákos.

Magabiztosan vágott neki a rájátszásnak együttesünk. Az első párharcban már a szünetig eldöntötték a fiúk, hogy itthon marad a maximális pontszám.

Szombaton délután a városi sportcsarnokban lépett pályára az FK Székelyudvarhely a teremlabdarúgó 1. Liga rájátszásának második fordulójában – a nyitó játéknapon szabadnapos volt az együttes. Az ellenfél a Dunărea Călărași volt, a Jakab Zoltán által irányított gárdának fontos szempont volt, hogy egy diadallal indítsa a play-offot.

A kezdőcsapat a Grigoraș – Mánya, Biró, Szőcs, Szécsi volt, mezőnyben a Máté, Kanyó, Csala, Hadnagy négyes váltotta őket (játszott még: Tătar – Kedei, Boda, Gálfi). Még az első perc le sem járt, amikor Biró Attila megzörgette a hálót.

A folytatásban kiegyensúlyozott harc folyt, hol az egyik, hol a másik kapunál alakultak ki nagy lehetőségek. Grigoraș bravúrjaira is szükség volt, hogy ne egyenlítsen a vendégcsapat. A 9. percben egy szépen végigvitt akciót követően Hadnagy-Kedei-Szécsi volt a labda útja, utóbbi közelről bepöccintette.

A kétgólos előny tudatában sokkal nyugodtabban játszottak a fiúk, ez pedig újabb találatokat eredményezett. Előbb Szőcs László értékesítette a Mánya által kiharcolt büntetőt, aztán Biró növelte góljainak számát. Mánya kisbüntetőt lőtt be, egy öngóllal alakult ki az első félidő eredménye: 6–0 az FK javára.

A második felvonásban edzőnk minden benevezett játékosának megadta a lehetőséget. Hadnagy István találata igazán szépségdíjas volt: a hálóőrrel szemben átívelte a feje fölött a labdát. Magabiztos, jó játékkal lett meg a győzelem.

Megszerezte a rájátszás első három pontját saját közönsége előtt az FK. Ezzel tartja a lépést Galaci Uniteddel szemben. Következik a tavalyi döntőssel való találkozó, a harmadik fordulóban idegenbe, a Duna partiakhoz utazik együttesünk.

Teremlabdarúgó 1. Liga, rájátszás, 2. forduló:

FK Székelyudvarhely–Dunărea Călărași 8–1 (6–0)
Gól: Biró Attila (1., 18.), Szécsi Barna (9.), Szőcs László (11.), Mánya Szabolcs (19., 37.), Stefan Kristic (20., öngól), Hadnagy István (32.), illetve Rodrigo Coelho (28.).