Az ezüstérmesnél a bravúr nem jött össze

0
258
Fotó: Barabás Ákos.

Nagy hátrányba kerültünk az első félidőben. Az ezüstérmesnél megpróbáltuk a lehetetlent, visszajöttünk a meccsbe, a pontszerzésig nem jutottunk el.

Szombaton késő délután a Galaci United otthonbában vendégszerepelt az FK Székelyudvarhely a teremlabdarúgó 1. Liga 15. fordulójának rangadóján. A Jakab Zoltán által irányított együttesünk a Grigoraș – Szécsi, Mánya, Miklós Kedei sorral kezdett, a mérkőzésen játszott még Szőcs, Csoma, Hadnagy, Bálint.

A hazaiak voltak a kezdeményezőbbek, sokkal több lehetőséget kidolgoztak, a 8. percben be is találtak. Egy szépen kipasszolt akció végén a 12. minutumban növelték az előnyt. Az FK jobbára a védekezéssel volt elfoglalva, kevés támadást vezettünk. A szünetig háromgólos lett a különbség (3–0).

A második félidőben kapusunkat mezőnyjátékosra cseréltünk, így próbáltunk visszatérni a meccsbe. A taktikai húzás az elején nem igazán jött be, de aztán Mánya és Miklós próbálkozásai után a 28. percben jött a szépítés, szögleltet követően Szécsi igencsak nehéz szögből bombázta be (3–1).

Ez a találat hitet adott, a 32. minutumban Mánya tizenkét méterről elvégzett szabadrúgása talált utat a kapuba (3–2).

A kapus nélküli játékot tovább folytattuk, egy rossz átadást elcsípve újból kettőre növelte előnyét az ellenlábas (4–2). Még egyszer nem volt erőnk, hogy elkezdjük a hátrány ledolgozását.

A bajnoki találkozót követően a Román Kupa negyeddöntőjét játsszuk, a Dunărea Călărași otthonában.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 15. forduló:

Galaci United–Futsal Klub Székelyudvarhely 4–2 (3–0)
Gólszerzők: Tudose (8.), Ignat (12.), Araujo (18.. 33.), illetve Szécsi (28.), Mánya (32.).