Egy meccsre az elsőségtől az ifik

0
423
Fotó: Barabás Ákos.

A fiúk nekiestek az ellenfélnek, komolyan vették a feladatot. Jöttek a gólok, könnyed győzelmet húztak be, ezzel pedig továbbra is ott vannak az élen.

Pénteken délután idegenben lépett pályára az FK Székelyudvarhely az U19-es bajnokság csoportkörének utolsó előtti játéknapján. A Szőcs László és Biró Attila által irányított együttes a sereghajtónál, a Kolozsvári Clujanánál vendégszerepelt.

Az ifik számára fontos volt a maximális pontszám begyűjtése, hiszen vezetik a 4-es csoportot – ezt pedig ezen párharc után is megakarták tartani. Ez sikerült is, már az elejétől magabiztosan léptek fel, gyors találatokkal megszerezték az előnyt, a szünetben 4–1-re vezettek.

A második félidő is udvarhelyi fölényben zajlott, a végén nagyon sima, 8–2-es FK-győzelem született. Ez azt jelenti, hogy az FK maradt a tabella élén, így az utolsó fordulóban egy diadal esetén ott is végez. Ez fontos a döntő tornára való jutás szempontjából, hiszen kiemelt lesz a sorsoláson.

Az utolsó csoportmeccset május 3-án, csütörtökön 18 óra 30 perctől játsszák a fiúk, a városi sportcsarnokba a Marosvásárhelyi City`us érkezik.

U19-es bajnokság, 4-es csoport, 11. forduló:

Kolozsvári Clujana–FK Székelyudvarhely 2–8 (1–4)
Gólszerzők: Gálfi Artúr, Csergő Szilárd, Balog Arnold 2-2. Schram Péter, Balázs Hunor.

Az állás: 1. FK Udvarhely 24 pont/11 meccs, 2. Segesvár 20/10, 3. Marosvásárhely 7/9, 4. Kolozsvár 7/10.