Erős falba ütköztünk

0
330
Fotó: Barabás Ákos.

Már az első félidőben eldőlt, hogy kié lesz a három pont. Elszenvedtük első vereségünket ebben a bajnoki évadban.

Nehéz kiszállás előtt állt az FK Székelyudvarhely, hétfőn késő délután a Dévai Autobergamo otthonában léptek pályára a fiúk. A teremlabdarúgó 1. Liga alapszakasz negyedik játéknapja előtt százszázalékos volt a mutatónk.

A megszokott, Grigoraș – Szécsi, Miklós, Mánya, Csoma kezdőcsapattal indítottuk a párharcot, ezt a Csala, Szőcs, Kedei, Hadnagy négyes váltotta, játszott még: Hegyi – Bálint, Boda.

Már az első pillanatoktól kezdve a védekezésre kényszerített a házigazda, nagyrészt az ellenlábasnál volt a játékszer. Sokkal gyorsabban építkeztek, az elején még bírtuk az öldöklő nyomást. Egészen a 8. percig, ekkor a volt FK-játékos, Biró Attila gólja törte meg a jeget.

A tavalyi bronzérmes nem adta lennebb, egész pályás letámadást alkalmazott, alaposan megnehezítette dolgunkat. A hibáinkat pedig rendre találattal büntette, a pihenőkor 5–0 ált az eredményjelzőn.

A második felvonásban sem változott nagyon a játék képe, edzőnk mindenkinek megadta a játéklehetőséget, akit benevezett. Miklós Tamás és Boda Krisztián szereztek gólt.

A házigazdák győzelme teljesen megérdemelt.

Teremlabdarúgó 1. Liga, 4. forduló:

Dévai Autobergamo–Fustal Klub Székelyudvarhely 9–2 (5–0)
Gólszerzők: Biró (8., 40.), Varela (10.), Noé (15., nagybüntetőből), Andre Sasse (18.), Obadă (19., 37.), Chapu (29.), Toader (35.), illetve Miklós (30.), Boda (40.).