Felálltunk a háromgólos hátrányból

0
316
Fotó: Beliczay László.

A listavezető remekelt, hazai környezetben nagyot küzdött a csapat. Úgy mentettünk pontot, hogy az ellenfél előnyben volt.

Szerdán késő délután a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszának nyolcadik játéknapján az FK Székelyudvarhely a városi sportcsarnokban lépett pályára az első helyen álló Dunărea Călărași gárdáját látta vendégül. A találkozó előtt egy perces néma csenddel adóztak két Székely Medve-szurkoló, Máté Csaba és Dobai Emil emlékére.

Az FK a megszokott Grigoraș – Mánya, Szécsi, Miklós, Csoma kezdősorral indított, melyet a Szőcs, Kedei, Csala, Hadnagy (játszott még: Bálint) kvartett váltott.

Az összecsapás a vendégek találatával indult, a 3. percben megszerezték a vezetést. Sokkal veszélyesebbek voltak az elején, így Grigorașnak kellett két ízben is nagyot kellett védenie.

A 12. percben két remek lehetőség adódott az egyenlítésre, Szécsi estéből mellé, Mánya közelről fölé lőtte. Nagyobb ziccer maradt ki a 13. minutumban, a Csoma-Szécsi-Mánya trió lódulhatott meg labdaszerzés után, utóbbival szemben a kapus tisztázott. A pihenő előtt újból mi rohamoztunk, maradt a játékrész előtt kialakult 0–1 állás.

A második félidő elején kettőre emelte előnyét a Dunărea. Sőt, a 27. percben háromra nőtt az udvarhelyi hátrány. Jött az FK-időkérés, a kapus mezőnyjátékosra cserélése.

A kockáztatás bejött, előbb Hadnagy, majd Szécsi a kapufa tövéből passzolta a hálóba (2–3). A 35. percben a vendégek kapusa előtt villant a piros lap. A kétperces emberelőny lejárta előtt Szécsi Barnát játszották tisztára, aki kiegyenlített (3–3).

Pontosztozkodással zárult a mérkőzés, a fiúk ismét nagyot küzdöttek, ezúttal egy pont a jutalom.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 8. forduló:

FK Székelyudvarhely–Dunărea Călărași 3–3 (0–1)
Gólszerzők: Hadnagy István (29.), Szécsi Barna (33., 37.), illetve Galan Yamez (3.), Riberio Cesar (23.), Robert Vârlan (27.).