Mánya két fordulót, klubunk pénzbüntetést kapott

0
1145
Szűk egy hónap múlva indul a harc a pontokért. Fotó: Pál Árpád.

A piros lap, valamint a pályára bedobott szotyis tasak sokba került csapatunk számára. A válogatottjaink jól teljesítettek, az ifik vereséget szenvedtek az első rangadón.

A Temesvári Informaticával szembeni 2–2-es mérkőzése a fegyelmi bizottságnál tovább folytatódott az FK Székelyudvarhely számára. A 14. percben Mánya Szabolcs kapott piros lapot a teremlabdarúgó 1. Liga múlt heti találkozóján. Ezt követően szerezték meg a vezetést a vendégek, a lelátón a felfokozott hangulat közepette egy szotyis tasak repült a játékvezető felé.

A Román Labdarúgó Szövetség fegyelmi bizottsága a hivatalos honlapon tette közzé a döntését ez ügyben. Játékosunknak két fordulós eltiltást adtak, így Mányának ki kell hagynia a soron következő két bajnoki találkozót a Marosvásárhelyi City`us-nál, valamint a hazai, Kézdivásárhelyi KSE ellenit.

Sokkal súlyosabb döntést hoztak a bedobott szotyis tasak miatt. Az FK ezért figyelmeztetésben részesült (ami azt fedi, hogy egy következő esetnél sokkal drasztikusabb lesz a büntetés), emellett 1 000 lejes pénzbüntetést kell befizetnie a szövetség kasszájába.

Szőcs László: gól és gólpassz

A hét közepén a román teremlabdarúgó-válogatott két barátságos mérkőzést játszott Olaszországban. Mindkét meccset a házigazdák nyerték, 3–1, illetve 7–2-re. Két FK-játékos szerepelt a keretben: Andrei Grigoras és Szőcs László.

Mindkét játékosunk kapott lehetőséget a válogatottban.

Mezőnyjátékosunk mindkét összecsapáson pályára lépett, az elsőn gólpasszt, a másodikon gólt jegyzett. Kapusunk a második mérkőzésen védett, igaz, hogy a második félidő nagy részét a szövetségi kapitány, Robert Lupu vészkapussal játszotta, ezért is a nagyobb arányú vereség.

Szoros meccsen maradtak alul

Csütörtökön késő délután a városi sportcsarnokban lépett pályára az FK Székelyudvarhely az U19-es futsalbajnokság második fordulójában. A Szőcs Lóránt által irányított együttes a Marosvásárhelyi City`us-t látta vendégül.

Gálfi jegyezte az összes találatunkat. Fotó: Pál Árpád.

A párharc kiegyensúlyozott csatát hozott, igaz, hogy a fiúk végig szaladtak az eredmény után, de rendre egyenlíteni tudtak, az előny átvenni nem tudták. 3–4-es félidőt követően a vendégek 6–5 arányban diadalmaskodtak. Érdekességképp, csapatunk összes találatát – mind az ötöt Gálfi Artúr szerezte.