Mesterhármassal fordítottunk

0
413
Fotó: Barabás Ákos.

Küzdelmes, kiélezett csatát hozott az idény első találkozója. Két hazai góllal indult a meccs, fordulatokban nem volt hiány.Vasárnap este hazai környezetben, a városi sportcsarnokban indította a 2018/19-es idényt az FK Székelyudvarhely. Az 1. Liga első fordulójában a Futsal Poli Iași gárdáját látta vendégül együttesünk.

A Grigoraș – Miklós, Szécsi, Mánya, Csoma felállással kezdtük a találkozót, amelyre több mint hatszázan voltak kíváncsiak. Gyorsan jött az első találat, a bajnokság első udvarhelyi gólját Mánya Szabolcs jegyezte, egy szabadrúgást vágott be nyolcról a bal alsóba. Ezt a 6. percben Szécsi Barna növelte kettőre, csapatkapitányunk egy távoli lövést zúdított a hálóba.

A második sorban Szőcs, Hadnagy, Csala és Kedei kapott helyet. A vendégek szép akció révén szépítettek. Sokkal többet voltunk játékban, irányítottuk a mérkőzést, érződött az idényeleji forma, sok helyzetet kidolgoztunk, rendre kis hibák miatt nem nőtt az előny.

A 15. percben kigyűlt az ellenlábas csapathibája. Hadnagy próbálkozása a kapufáról pattant vissza, később bombáját hárította a kapus. A pihenő előtt kipasszolta a Poli a védelmünket, kiegyenlítettek, 2–2-vel mehettek a csapatok vissza az öltözőbe.

A második félidő nem indult jól, a legelején betaláltak a vendégek, oldalberúgást középre adták be, nem figyeltünk eléggé Pricopra, bepöccintette. Megfordította az állást a Iași (2–3).

Nagy nyomás alatt tartottuk az ellenfél kapuját, nem is csoda, hogy már a 27. percben begyűjtötték az ötödik szabálytalanságukat. Szécsi lövése a kapufán csattant. Miklós Tamástól jött az egyenlítés, szép előkészítést követően közelről gurította el a kapus lába között a játékszert.

Gyors gólváltás, előbb az ellenlábas szerzett újból előnyt, amit Miklós pillanatok alatt egálra hozott a 31. percben (4–4).

Nyíltsisakos akciók jellemezték a végjátékot, pörögtek az események, mindkét kapunál volt bőven lehetőség a gólszerzésre. Mindkét kapus bravúrt bravúrra halmozott. Másfél minutummal a lefújás előtt jött össze a győzelmet jelentő FK-gól. Miklós Tamás a félkörről spiccelte rá, a bal alsóban kötött ki a játékszer, ez egyben játékosunk mesterhármasa volt.

Alaposan megizzadtunk az első diadalért, a három pontért.

1. Liga, alapszakasz, 1. forduló:

FK Székelyudvarhely – Futsal Poli Iași 5–4 (2–2)
Gólszerzők: Mánya Szabolcs (2.), Szécsi Barna (6.), Miklós Tamás (29., 31., 39.), illetve Andrei Despan (9.)., Antoni Vives Jodas (19.), Valentin Pricop (21.), Mario Schiopu (30.).