Nagy fordítás, döntetlen a listavezetővel

0
206
Fotó: Barabás Ákos.

Kétgólos hátrányból tudtuk a mérkőzést megfordítani. Óriási csatában, a végletekig kiélezett mérkőzésen pontosztozkodás lett a legvégén.

A naptári év első hivatalos találkozóján saját közönségünk előtt léptünk pályára vasárnap késő délután. A teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszának tizenharmadik játéknapján az FK Székelyudvarhely a téli szünetben az élen álló Dévai Autobergamót látta vendégül.

Az FK a Grigoraș – Mánya, Hadnagy, Miklós, Szécsi kezdőötössel indított, mezőnyben a második sor a Szőcs, Csala, Csoma, Kedei (pályára lépett még: Bálint, Tifán) négyes volt. A Hunyad megyeiek ragadták meg a kezdeményezést, irányították a játékot az elején.

Mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, az ellenlábas két perc alatt kétszer talált be. Szécsi bombagóljával kapaszkodtunk, csapatkapitányunk kapásból, tízről lőtte a bal felsőbe (1–2). A 17. percben egyenlítettünk egy öngóllal.

Akár az előnyt is megkaparinthattuk volna, a pihenőre a játék képe alapján teljesen megérdemelt volt a 2–2-es döntetlen.

A második játékrész elején fordítottuk meg az állást, félpályánál szereztünk labdát, Szécsi remekül szolgálta ki a hátulról érkező Hadnagyot, aki a kapus mellett elgurította (3–2). Egy másik öngóllal a 28. percben 4–2 lett az eredmény.

Mezőnyjátékosra cserélte kapusát a Déva, szépített, Szécsi a saját térfeléről kétszer is az üres kapura ívelhetett, először a kapufára pattant, utána mellé. A 35. percben egyenlített ki az Autobergamo.

A végjátékban mindkét fél hatalmas erőket megmozgatva küzdött, döntetlennel zárult a remek találkozó.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 13. forduló:

Futsal Klub Székelyudvarhely–Dévai Autobergamo 4–4 (2–2)
Gólszerzők: Szécsi Barna (15.), Ferreira da Costa (17., 28. mindkettő öngól), Hadnagy István (22.), illetve Magnus Varela (11.), Andre Luis Sasse (13., 29.) Ferreira da Costa (35.).