Ontották a találatokat az ifik

0
555
Fotó: Pál Árpád/archív.

Könnyed győzelemnek indult, hárommal is vezetettünk. Az utolsó percben egyenlített a házigazda, mégis elhoztuk a pontokat.

Csütörtökön délután lépett pályára az FK Székelyudvarhely az U19-es bajnokság 4-es csoportjának ötödik játéknapján. A Szőcs László és Biró Attila által irányított gárda a Kolozsvári Clujana otthonában vendégszerepelt.

A mérkőzést remekül kezdték a fiúk, megszerezték a vezetést, tartották az előnyt. A szünetet követően még rátettek egy lapáttal, a 25. percben már 4–1-re vezettek, a zsebükben érezhették a győzelmet. A hazaiak mindent egy lapra feltéve rohamoztak.

Ez be is jött, zsinórban három találatot szereztek, így kiegyenlítettek. Fej-fej mellett haladt a két gárda a végjátékban. Úgy tűnt, hogy pontosztozkodással zárul a párharc, az utolsó percben kisbüntetőből 7–7-re alakította az állást a Clujana.

Csakhogy, az FK nem adta fel, az utolsó pillanatban szerzett találattal megnyerte a mérkőzést. Ez volt az udvarhelyiek negyedik diadala – egyszer kaptak ki – az idei kiírásban, így vezeti a tabellát. Még ebben a naptári évben egy találkozó van hátra, december 16-án 11 órától a Marosvásárhelyt látjuk vendégül.

U19-es bajnokság, 4-es csoport, 5. forduló:

Kolozsvári Clujana–FK Székelyudvarhely 7–8 (1–2)
Gólszerzőink: Gálfi Artúr, Bálint Andor 2-2, Csergő Szilárd, Somodi Tamás, Sánduj Levente, Balázs Norbert.

Az állás: 1. Udvarhely 12 pont, 2. Segesvár 7, 3. Marosvásárhely 6, 4. Kolozsvár 1.