Pontosabban lőtt az ellenlábas

0
1318
Szécsi kétszer is betalált.

Nagyon korán hátrányba kerültünk, nagyon sokáig futottunk az egyenlítés után. Az FK Székelyudvarhely sokat tett, hogy ponttal térjen haza a Dévai Autobergamo otthonából. A listavezető pontosabb volt, a végeredmény nem tükrözi a reális különbséget.

A meglepetés reményében utaztak el a fiúk az eddig százszázalékos Hunyad megyei alakulathoz. A hétfő késő délutáni párharc nem indult túl jól, már az első percben gólt szerzett a házigazda. Innen kezdve sokáig csak szaladt az egyenlítés után a Jakab Zoltán által irányított csapatunk.

Voltak lehetőségeink, ezek kimaradtak, mint ahogy kapusunk, Grigoras is sokat tett, hogy ne növelhesse előnyét a Déva. 1–0 maradt a félidőig, sőt a második játékrész derekáig. Amikor ismét csak az ellenlábasunknak sikerült a gólszerzés.

Kockáztatnia kellett trénerünknek, ami nem jött be. A szépítő találatot Szécsi lőtte büntetőből. Otthon tartotta a pontokat a listavezető, mely a legvégéig hajtott, az utolsó minutumban is kétszer vette be kapunkat.

A négygólos különbségű vereség nem tükrözi a két gárda közötti erőviszonyt, viszont a hazaiak megérdemelten nyertek.

Teremlabdarúgó 1. Liga, 4. forduló:

Dévai Autobergamo–FK Székelyudvarhely 5–1 (1–0)
Gólszerzőnk: Szécsi Barna (38. perc).

A meccs szöveges közvetítése Fb-oldalunkon:

Vége a mérkőzésnek, az eredmény nem tükrözi azt, ami a pályán volt. Megérdemelte az ellenlábas a három pontot, de ekkora különbség nincs a két gárda között. A végeredmény: Déva – FK 5-1.

40. perc: Teljesen feladtuk, szemben a házigazdákkal, akik még 10 másodperccel a vége előtt még egyszer eredményesek. 5-1

40. perc: Sok erőt kivett a fiúkból a folyamatos eredmény után való szaladás. 50 másodperccel a vége előtt ismét beveszik kapunkat. 4-1

38. perc: Labdaszerzés utáni támadás, Szőcs László átadásába csúsznak belé, a védő kézzel érinti a játékszert. Büntető, Szécsi értékesíti. 3-1

37. perc: Továbbra is kapus nélkül rohamozunk. Szőcs László előtt nagy lehetőség, ezúttal sincs találat. 3-0

36. perc: Kitámadunk, van pár helyzetecskénk. Mezőnyjátékosra cseréljük kapusunkat, de az első megingásnál elcsípik az átadást. Az üres kapuba pedig bepasszolják. 3-0

31. perc: Szőcs Lászlót lökik meg, így szerzik meg a labdát. A sípszó néma marad, a ziccert pedig nem hagyja ki az ellenlábas. 2-0

27. perc: Jó a meccs, mindkét gárda maximálisan odateszi magát. Jöhetne az egyenlítés… 1-0

25. perc: Szécsi szerez labdát a félpályánál, Szőcs Lászlót indítja, akit az utolsó pillanatban érnek utol, egy becsúszással pedig elválasztják játékosunkat a játékszertől. 1-0

23. perc: A hazaiak elszántabbak, hogy bevigyék a második találatot is. Egymás után dolgozzák ki a helyzeteket, egyelőre nem sok eredménnyel. 1-0

21. perc: Kezdődik a második felvonás. Grigoras – Bíró, Szécsi, Mánya, Szőcs László a kezdő sor. 1-0
20. perc: Vége az első játékrésznek egy FK-szögletet követően, melyet Szécsi bombáz fölé. A korai találat után már nem volt gond a védekezéssel, kapusunk is rendre a helyén volt. Támadásaink is megvoltak, egyelőre maradt a minimális előny az ellenfélnél. Félidőben: Déva – FK1-0.

20. perc: A pihenő előtt 27 másodperccel Szőcs László indul meg, egy csel után a másodikban már dupláznak a hazaiak, pedig egy lépés volt, hogy a kapussal maradhasson szabadon. Időkérés. 1-0

15. perc: Egymás után jönnek a lehetőségek, a kapusok nagy védéseket mutatnak be. Kedei, aztán Szőcs Lóránd egyenlíthetett volna. 1-0

13. perc: Hibázunk egy átadásnál, amiből meglódulhatnak kettő az egy ellen. Ezúttal is Grigoras a hős, tisztáz a támadóval szemben. 1-0

11. perc: Felváltva vezetnek támadásokat az együttesek, a hazaiak a veszélyesebbek. A bekapott gólt követően jól álljuk a sarat, kapusunk is bemutatott pár bravúrt. Egyelőre ők voltak többet játékban. 1-0

7. perc: Mánya közelről pöckölne be egy átadást, de egy védő még odaér. Fél percre rá félpályánál csípünk el egy átadást, Mánya-Bíró összjáték, utóbbi a félkörről mellé rúgja. Marad az 1-0.

4. perc: Sokkal veszélyesebbek a hazaiak, jobbára a védekezéssel vagyunk elfoglalva. Egy újabb löket épp, hogy elkerüli Grigoras kapuját, majd hálóőrünk zár jól lábbal, Mánya jegyzi az első kapura tartó lövésünket. 1-0

1. perc: Mi hozzuk játékba a labdát. A 28. másodpercben Ricardinho próbálkozik egy távoli lövéssel, nem igazán volt benne nagy erő, mégis a lábak között elmegy, a jobb alsóba pedig becsorog. 1-0

Pár perces késéssel indul a futsalrangadó. Majdnem telt háza a dévai sportcsarnokban, mintegy 700 néző a lelátón.