Szorongattuk a címvédőt

0
367
Fotó: Barabás Ákos.

A vezetés megvolt a bajnokcsapat ellen, a folytatásban kétszer is feljöttünk egy találatra. Közel álltunk, hogy pontot szerezzünk.

Kedden késő délután a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszának ötödik játéknapján az FK Székelyudvarhely saját közönsége előtt látta vendégül a Temesvári Informaticát.

A Grigoraș – Miklós, Csoma, Mánya, Csala kezdő ötössel indítottuk az összecsapást, mezőnyben a Szőcs, Szécsi, Kedei, Hadnagy négyes váltotta (pályára lépett még: Bálint, Gálfi, Boda). Energikusan indítottunk, Mánya két lövése, valamit Miklós próbálkozása jelentette az első lehetőségeket a találkozó legelején.

Az 5. percben a vezetést is megszereztük, Kedei tört be a félkörön, jól vette észre az üresen álló Hadnagyot, aki a kapus mellett bebombázta. Grigoraș két nagy védése következett, egyre nagyobb volt a nyomás a kapunk előtt. Ez a 12. percben értett góllá, kihasználva egy ellentámadást egyenlítettek a bánságiak. Sőt, egy minutumra rá már az ellenlábasnál volt az előny.

A játékrész elején az FK volt kezdeményezőbb, a második felére viszont a címvédő nyomott jobban, a pihenőig pedig nem csak megfordította az állást, hanem kétgólos előnyt szerzett (1–3).

A második játékrészben az Informatica ott folytatta, ahol az elsőt abbahagyta, rögtön jegyzett még egy találatot.

Nem adták fel a fiúk, edzőnk, Jakab Zoltán váltott, pályára küldte a fiatalokat. Hadnagy István a 26. percben kétszer zörgette meg a hálót. A második igazán remek találat volt, labdát lopott a tízméteresnél, két lépést követően kilőtte a bal felsőt (3–4).

A felzárkózás sikerült, az egyenlítés nem. A temesváriak gyorsan válaszoltak két góllal. Ezt követően már kockáztattunk, mezőnyjátékosra cseréltük kapusunkat. A húzás elsőre bejött, Szécsi faragott a hátrányból. A 33. percben Csala a bal alsót lőtte ki kilencről, így ismét ott voltunk az aranyérmes nyakán (5–6).

Mindent megtettünk, hogy egálra hozzuk a mérkőzést, rohamoztuk az Informatica kapuját. A végsőkig próbálkoztunk, a dudaszó előtt a vendégek szereztek újabb gólt, így elvitték a pontokat.

A fiúk nagyon akartak, alaposan odatették magukat, közel voltak, hogy pozitív eredményt érjenek el.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 5. forduló:

FK Székelyudvarhely–Temesvári Informatica 5–7 (1–3)
Gól: Hadnagy István (5., 26., 26.), Szécsi Barna (32.), Csala Zsolt (33.), illetve Denys Ovsiannikov (12., 20., 21., 29., 40.), Dumitru Stoica (13.), Daniel Araujo (31.).