Tucatot lőttünk, a nyolc között a kupában

0
236
Fotó: Barabás Ákos.

Harmadik alkalommal is legyőztük az újoncot. Nem jelentett problémát a diadal megszerzése, ott vagyunk a legjobb nyolc között a kupakiírásban.

Vasárnap délután hosszú kiszállást követően lépett pályára az FK Székelyudvarhely a Román Kupa nyolcaddöntőjében. A Jakab Zoltán által irányított gárda a sorshúzást követően a Bukovina Vicov gárdáját kapta ellenfélként.

Az újonccal szemben már kétszer sikerült a győzelem az alapszakaszban. A kupakiírásban sem jelentett gondot a továbbjutás kivívása – egyetlen összecsapáson dőlt el, ki jut a következő körbe.

Hadnagy István kezdte el a gólgyártást, erre még válaszoltak a házigazdák. Az FK irányította a mérkőzést, szerezte a találatokat, a szünetig már négygólos előnyt hoztunk össze (2–6).

A második játékrészben hasonló volt a képlet. Minden benevezett játékosunk megkapta a lehetőséget, így is nőtt a különbség, végül egy tucatot lőttünk, így továbbjutottunk.

Még egy akadály van a négyes döntőbe kerülésig, a Dunărea Călărași lesz az ellenfelünk a negyedöntőben – azt a mérkőzést is idegenben játsszuk.

Román Kupa, nyolcaddöntő:

Bukovina Vicov–FK Székelyudvarhely 6–12 (2–6)
Gólszerzőink: Hadnagy István (2., 11., 12., 37.), Kedei Barna (9., 36.), Mánya Szabolcs (10., 29.), Gálfi Artúr (15.), Jakab Tamás (30.), Szécsi Barna (34.), Tifán Norbert (37.).